22:40:52 1397/11/11

در نشست خبری "بنفشه آفریقایی" چه گذشت؟نشست خبری فیلم "بنفشه آفریقایی" در پردیس ملت با حضور خبرنگاران برگزار شد.

حاشیه نشست

فاطمه معتمد آریا، بازیگر این فیلم در ارتباطی زنده و تصویری با سالن برنامه، به مهمانان خوشامد گفت.

حرفهای کارگردان

مونا زندی حقیقی: در این سال‌های غیبت، مستند کار کردم، تله فیلم و سریال کار کردم و .... با همین روند، این 13 سال گذشت.

آقای بابک از ابتدا گزیه 100 درصد و اولی بودند. در ارتباط با آقای آقاخانی و معتمدآریا چون احساس می‌کردیم که سن ها بالاتر از اکنون باشد، به گزینه دیگری فکر می‌کردیم اما به این نتیجه رسیدیم که سن‌ها خیلی هم نباید بالا باشد بنابراین به گزینه قطعی خانم معتمدآریا رسیدیم. هم‌چنین به توصیه ایشان، آقای سعید آقاخانی نیز به تیم ما پیوستند که تصمیم بسیار خوب و درستی بود. باید بگویم که یکی از مشکلات جدی ما در کار این بود که از آقای بابک بخواهیم که کمی بی‌جان باشند و بیمار بشوند. در حقیقت، سختی بزرگ این فیلم این بود که آقای رضا بابک، تکیده بشوند ایشان این قدر سرحال هستند که درخواست چنین چیزی بسیار سخت بود.

داستان واقعی این فیلم، مربوط به کسی است که همسر اول خود را بازگرداننده است و در خانه همسر دوم خود وارد می‌کند. هم‌چنین در یک سفر، او به رحمت خدا می‌رود. این کلیات، واقعی بودند و مابقی داستانی بود.

نام این فیلم، دوبار تغییر پیدا کرد. نام آن در ابتدا، باران تابستان بود و سپس به زنگاری تغییر پیدا کرد. در دل زنگاری یک قصه وجود داشت اما به دلیل این کمبود وقت، نتوانستیم آن را بیاوریم و به همین دلیل نام فیلم به بنفشه آفریقایی تغییر پیدا کرد. در حقیقت، بنفشه آفریقایی به صورت ناخودآگاه بیرون آمد و جا گرفت. این گیاه، گیاه ویژه‌ای است، پرورش و گل دهی آن ویژه است بنابراین احساس کردیم که کاراکتر شکوه به این گل بسیار نزدیک است.

حرفهای بازیگران

رضا بابک: خوشحالم که بعد از غیبت‌های طولانی، فرصتی پیدا کردم که کاری را بازی کنم که دوستش داشته باشم. مهم‌ترین نکته برایم این بود که در فیلمی حضور داشته باشم که آن را دوست داشته باشم.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها