17:02:58 1397/12/15

در مراسم ترحیم خشایار الوند چه گذشت؟مراسم ترحیم خشایار الوند، نویسنده سریال‌های طنز تلویزیون امروز (چهارشنبه، ۱۵ اسفندماه) در مسجد بلال صدا و سیما برگزار شد.

حاضران در مراسم چه کسانی بودند؟

در این مراسم بهروز رضوی، سیروس الوند، الهام غفوری، گیتی معینی، سیروس مقدم، علیرضا خمسه، محسن تنابنده، عبدالعلی علی عسکری (رئیس سازمان صدا و سیما)، سارا و نیکا فرقانی (بازیگران کودک پایتخت)، بهاره رهنما، محمد احسانی (مدیر شبکه نسیم)، مرتضی میرباقری (معاون سیما)، رضا پور حسین قائم مقام سیما، خانواده وی و … حضور داشتند.

سیروس الوند:مرگ برادرم باعث وحدت شد

سیروس الوند، برادر خشایار الوند هم در ادامه گفت: حال من و بقیه خانواده از هفته قبل بهتر است. این هفته سیاه و طوفانی را با همراهی و همدلی شما عزیزان در سینما و صدا و سیما و مردم به خوبی طی کردیم.

او ادامه داد: البته فروریخته‌ام به دلیل اینکه پاره تنم رفت. من خیلی برای او زحمت کشیدم، وقتی ۱۸ سالم بود به دنیا آمد. من ذوق هنری را در او تشخیص دادم و سال ۶۲ در یک فیلم ایفای نقش کرد و عوامل کار گفتند خشایار مسؤولیت پذیر است و بگذارید تا آخر کار با ما بماند. سپس جذب سینما شد و گفت دوست دارد بنویسد. فکر کنم نوشتن طنز را پیمان قاسم‌خانی و مهران مدیری در او تشخیص دادند. محسن تنابنده هم مثل برادر او بود و خشایار اغلب کنار همکار قدیمی‌ام سیروس مقدم بود. همیشه در صحبت‌هایش از ژوله، سیروس مقدم، تنابنده و… می‌گفت و اغلب با این افراد زندگی می‌کرد. او به تعهدی که در کار به آن‌ها داشت فکر و عمل می‌کرد.

الوند بیان کرد: چرا حرف‌هایی که درباره خشایار زدند آن موقع که زنده بود از ژوله و دیگر دوستان او نمی‌شنیدم البته این خصیصه زندگی و مرگ است.

این کارگردان سینما و تلویزیون بیان کرد: انسان حرفه ای در سینما باید چه کاری انجام دهد؟ فکر کنم همین کار خشایار را. بالاترین تفریح کار است اما کاری که دوست دارید. خشایار کارش را دوست داشت و این مساله در نحوه زندگی و فکر او مشخص یود و با کار عشق کار می‌کرد. همان شب هم که این اتفاق افتاد به احتمال می‌خواست بنویسد زیرا به خانم غفوری و آقای مقدم متعهد بود.

او بیان کرد: دوست دارم تاکید کنم که برخورد مردم بعد از این اتفاق حیرت‌آور بود و من را یاد فیلم آوار و فیلم مادر مرحوم علی حاتمی انداخت؛ مرگی که باعث وحدت می‌شود و من دیدم که خشایار با مرگش وحدت و نزدیکی به وجود آورد.

سیروس مقدم: جشنواره آثار خشایار الوند برگزار شود

سیروس مقدم، کارگردان سریال پایتخت در این مراسم گفت: برای من و تیم پایتخت خیلی سخت است که از واژه بود، یادش بخیر و افعال گذشته استفاده کنیم چون باور نداریم که خشایار نیست. باز امروز که می‌آمدیم، در اتاق کارش باز بود و عکس او به ما لبخند می‌زد و انگار می‌گفت شوخی جدیدی است و فردا به سرکار می‌آید.

او ادامه داد: ۱۰ سالی کنار هم کار کردیم. من از آقای میرباقری خواهش می‌کنم که وقتی که امروز از او قدردانی می‌شود، جست و جویی انجام شود که اگر در پروژه‌ای در تلویزیون کار کرده و حقی از او باقی مانده که تسویه نشده، تسویه شود، تا روح او اذیت نشود.

او ادامه داد: خواهش دوم من این است که تلویزیون اگر می‌تواند جشنواره آثاری از خشایار را به شکل فعال و سازماندهی تشکیل دهد. زمانی که خشایار با من درد و دل می‌کرد از شب‌های برره می‌گفت و می‌خواست که بازپخش آن را ببیند اما ندید.

مقدم اظهار کرد: او خانواده خود را دوست داشت و هم و غم او این بود که تلاش کند. او کار دیگری جز نوشتن بلد نبود مثل من که فقط یک کار بلدم. او از طریق هنرش امرار معاش می‌کرد. نبود او فقدانی برای جامعه هنری است زیرا در پایتخت ۵ به اوج پختگی خود رسید.

او بیان کرد: خشایار الوند فیلمنامه سینمایی یا کاری برای شب عید نوشت که امیدوارم روزی توسط ما و بقیه ساخته شود.

کارگردان پایتخت ادامه داد: امیدوارم نسخه سینمایی پایتخت که ۵۰ درصد آن نوشته شده، کامل شود تا بتوان آن را ساخت و در آینده پخش کرد تا هنگام پخش مردم فاتحه‌ای بخوانند.

1
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها