10:24:45 1398/1/20

حضور بازیگر زن جیمز باند و "گرگ وال استریت" در ایران / تصاویراگر اهل فیلم‌های جیمز باند باشید و نسخه‌های اول این مجموعه فیلم‌ها را دیده باشید به احتمال زیاد جوانا لاملی که در فیلم «در خدمت سرویس مخفی ملکه» از مجموعه فیلم‌های جیمز باند حضور داشت را می‌شناسید، اگر هم سن و سال شما به این فیلم‌ها قد نمی‌دهد باز هم مطمئن هستیم جوانا را در فیلم معروف «گرگ وال‌استریت» که همین چند سال پیش اکران شد دیده‌اید.

جوانا لاملی به‌دنبال ساخت مستند «جاده‌ ابریشم جوانا» به ایران آمده بود. همان‌گونه که از نام این مستند پیدا است، جوانا از کشورهای مهمی که در مسیر جاده ابریشم قرار داشتند دیدن می‌کند و خاطرات و ماجراجویی‌های خود را در این کشورها با مخاطبین به اشتراک می‌گذارد.

جالب است بدانید جوانا لاملی از اینکه روسری بر سر کرد، مشکلی نداشت و مدعی بود همانند یک زن خوش‌تیپ در زمین‌های گلف فلوریدا شده است.

این بازیگر مطرح انگلیسی برای ساخت مستند «جاده‌ ابریشم جوانا» فراز و فرودهای مختلفی را در ایران تجربه کرد و به گفته خودش، تحمل گرمای ۴۰ درجه در مناطق کویری ایران و برنامه فشرده کاری که باید به آن پایبند می‌بود یکی از مشکلات اصلی ساخت این مستند را پیش‌روی جوانا لاملی گذاشت. ناگفته نماند که جوانا هنرپیشه و مجری کهنه‌کاری است و تعامل خوبی با عوامل سازنده این سریال داشت.

جوانا برای واقع‌گرایانه‌تر شدن این مجموعه پا به پای فیلمبردار حرکت می‌کرد و عوامل این سریال مدعی هستند لحظه‌ای که لاملی به کاخ گلستان در تهران رسید با اشتیاق به سمت کاخ پیش رفت و به فیلمبردار دائماً می‌گفت دنبالم بیا، تا فاصله‌ای میان فیلمبردار و جولیا نیافتد. گاهی اوقات نیز به‌نظر می‌رسید که جولیا با خودش صحبت می‌کند و محو تماشای جذابیت‌های ایران شده است.

جوانا لاملی در سفری که برای ساخت این مستند به ایران داشت نه‌تنها در معرض فرهنگ باستانی، آثار هنری و صنایع‌دستی ایران قرار گرفت، بلکه با مهمان‌دوستی ایرانی‌ها نیز آشنا شد و با چهره‌های سرشناسی مانند بهرام رادان ملاقات کرد و به پای صحبت بانویی نشست که ۵۵ سال از عمر خودش را مشغول قالی‌بافی بود. لاملی در مصاحبه‌هایی که بعد از این سفر انجام داد گفت از هم‌صحبتی با ایرانی‌ها لذت زیادی برده و چیزهای مفیدی یاد گرفته است.

منبع: telegraph

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها