15:32:34 1399/8/28

توضیحات عضو هیئت رئیسه مجلس در خصوص ماجرای فرهاد مجیدیعضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به شرح دلایل توئیت های جنجالی وی ماجرای فرهاد مجیدی و فعالیت بازرگانی سرمربی سابق استقلال پرداخت.

دکتر احمد امیرآبادی امرور در جمع خبرنگاران گفت: یک ماه پیش یکی از واردکنندگان کشور گزارشی به بنده داد مبنی براینکه «برخی از فوتبالیست‌های کشورمان رفت‌وآمدهایی به وزارت صنعت، معدن و تجارت دارند و ارزهایی را برای شرکت‌هایی که به نام خودشان نیست، دریافت می‌کنند».

وی افزود: این واردکننده ادعا کرد، با یکی از این فوتبالیست‌ها که نامش «فرهاد مجیدی» بوده، درگیر شده است و اعتراض کرده که فوتبالیست‌ها اینجا چه کار می‌کنند و هر کسی باید به کار خودش در جامعه بپردازد.

وی اظهارکرد: بنده براساس این گزارش و جهت یافتن صحت و سقم آن، نامه‌ای را به وزارت صمت نوشتم و از این وزارتخانه درخواست کردم که این موضوع را بررسی کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: این نامه در تاریخ دوم مهرماه به وزارت صمت، ارسال و در تاریخ ۱۹ آبان پاسخ آن به بنده ارسال شد مبنی بر اینکه «فرهاد مجیدی در تاریخ‌های ۲۸ و ۳۱ تیرماه به دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت مراجعه کرده و درخواست وی به دستور مسئولان این وزارتخانه تائید و در کارگروه تخصیص ارز مطرح شده است».

وی گفت: درنهایت ۹ ثبت سفارش به نام شرکتی که این فوتبالیست پیگیر آن بوده، انجام شده و در لیست تخصیص ارز دولتی قرار گرفته است.

امیرآبادی اظهارکرد: ممکن است، فرهاد مجیدی مدیر عامل یا عضو هیئت مدیره آن شرکت نباشد اما دوربین‌های وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، ورود وی را ثبت و ضبط کرده و حتی اسناد تلفن‌هایی که وی در رابطه با این موضوع با مسئولان صحبت کرده، موجود است.

وی گفت: برخی از واردکنندگان دام نیز چندین‌بار فرهاد مجیدی را در وزارت صمت دیده‌اند، نام یکی دیگر از فوتبالیست‌های مشهور کشورمان هم در این زمینه موجود است و این فوتبالیست هم در حال پیگیری است و برای یک شرکت معدنی تقاضای واردات نهاده دامی کرده است.

وی افزود: بنده اعلام می‌کنم این فوتبالیست بهتر است که دست از این کار بردارد زیرا در حال استعلام هستم و چنانچه پاسخ آن دریافت شود، گزارش را به مردم ارائه خواهم کرد.

وی گفت: شخصی که درخواست فرهاد مجیدی را برای ثبت سفارش تحویل گرفته، مشخص است و حتی شب گذشته به بنده پیام داد و گفت «بهتر است که از این موضوع کوتاه بیایید تا ما بیاییم و موضوع را در مجلس حل و فصل کنیم».

وی اظهارکرد: شب گذشته یکی از نمایندگان مجلس دهم نیز به بنده پیام داد که «فرهاد مجیدی قصد دارد بیاید و شما را ببیند و این فوتبالیست ادعا دارد ارزی را دریافت نکرده است».

امیرآبادی اظهارکرد: امکان دارد، اسم فرهاد مجیدی در بانک مرکزی نباشد اما صحبت اصلی بنده این است که چرا یک فوتبالیست به دنبال دریافت ارز دولتی برای یک شرکت بوده و فوتبالیست‌ها نباید چنین اقداماتی را انجام دهند.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها