10:18:17 1399/3/24

تصمیم داودنژاد برای ساخت «متل قو» و اکران «مصائب شیرین 2»علیرضا داودنژاد در روزگار کرونایی مشغول نگارش فیلمنامه «متل قو» است و اعلام کرد برای اکران «مصائب شیرین ۲» تصمیم را به شرکای فیلم واگذار کرده است‌.

این کارگردان سینما درباره سرنوشت اکران «مصائب شیرین ۲» و اینکه آیا تصمیم به اکران آنلاین آن دارد یا خیر؟ توضیح داد: تا وقتی سالن‌های سینما باز بودند که «مصائب شیرین ۲» فرصتی برای نمایش پیدا نکرد. در شرایط حاضر هم قبلا اعلام کردم تصمیم را به شرکای فیلم در فیلمیران و فارابی واگذار کرده‌ام.

وی افزود: بی تردید اکران آنلاین اگر از جهت زیر ساخت اینترنتی و امنیت بازار و معرفی و تبلیغ فیلم‌ها درست عمل کند به مخاطبان فراوانی در سطح کشور دست پیدا خواهد کرد و شرایط برای تولید و توزیع نمایش فیلم‌های ایرانی دگرگون می‌شود.

داودنژاد خاطرنشان کرد : عمده بازار سالن ما در واقع محدود به تهران و 10-12 شهرستان است، اما اکران آنلاین در سراسر کشور می‌تواند مخاطب داشته باشد. نمی‌دانم چرا تا به حال مدیریت دولتی و صنفی سینما برای سروسامان دادن به اکران آنلاین اقدام جدی و هماهنگ نکرده‌اند. ما هنوز حتی به فهرست روشنی از فیلم‌های متقاضی و در حال نمایش دسترسی نداریم و آمار فروش فیلم‌ها نیز اطلاع رسانی شفاف نمی‌شود.

وی در در ادامه درباره سریالی که قرار بود پیش‌تر برای شبکه نمایش خانگی بسازد، توضیح داد: بله چند بار صحبت شد و قرار بود سریالی برای نمایش خانگی بسازم که نشد. اما این بار سراغ موضوعی رفته‌ام که سی، چهل سال است با آن سروکار دارم و امکانات آن در دسترسم است. این بار تصمیم دارم در باره شهری که ده‌ها سال است به آن رفت و آمد دارم و از پارسال مخصوصا در شرایط کرونا ساکن آن شده‌ام فیلم بسازم؛ شهری که با اهالی و کسبه آن اشنا و دوست هستم و فیلم‌های مختلفی را در آن ساخته‌ام و اکنون در صدد هستم سریالی را در آنجا کلید بزنم که دامنه آن تا چالوس و تنکابن و روستاهای کوهستانی دو هزار کشیده می‌شود. حتما متوجه شده‌اید که درباره سلمان‌شهر یا متل قو صحبت می‌کنم.

او در باره نوع داستان‌ها و حال هوای سریال گفت: فیلم‌های مصائب شیرین ، هوو، تیغ زن، کلاس هنرپیشگی، مرهم، روغن مار و فِراری از جمله فیلم‌هایی هستند که می‌توانند به عنوان نمونه‌های دور و نزدیکی از ماجراهای این سریال باشند.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها