14:57:07 1397/6/21

تحلیل فنی / کی روش چه تغییراتی در تیم ملی ایجاد کرد؟بررسی عملکرد ملی پوشان در دیدار برابر ازبکستان و مقایسه آن با جام جهانی 2018 مشخص می کند کی روش قصد تغییر استراتژی دارد.

با توجه به تفاوت چشمگیر در قدرت و کیفیت بازی تیم ها در جام جهانی و جام ملت ها، تیمِ ایران می تواند با فلسفه جدیدی راهی جام ملت ها شود و کی روش نیز قصد انجام چنین کاری را دارد.

در دیدار برابر ازبکستان شاهد استفاده بهینه از تمام نقاط زمین بودیم و به لحاظ جناحی نیز، بالانس برقرار بود. برخلاف دیدارهای جام جهانی که استفاده از پاس های طولی در اولویت قرار بود، در مصاف با ازبکستان شاهد ارسال متعددِ پاس های عرضی نیز بودیم. تمامی این تغییرات موجب می شود حملات ایران "سازمان یافته تر" از گذشته شود و در نیمه دوم با حضور مهره های برداشت کننده در خط حمله، شاهد به ثمر رسیدنِ این تفکر بودیم.

نکته حائز اهمیت دیگر، زمانِ از دست دادن مالکیتِ توپ در نیمه زمین حریف است. جایی که ملی پوشان بلافاصله با اعمال پرس های سختگیرانه، توانایی باز پس گیری توپ در نیمه زمین حریف را داشتند که مسلما این مورد از اهمیت بالایی در جام ملت ها برخوردار خواهد بود.

در کنار تمام این موارد باید توجه ویژه ای به تنوع حملات ایران کرد، جایی که به نظر می رسد نیاز به پیشرفت کمی و کیفی داریم و مسلما تا آغاز جام ملت ها باید توانایی خلق موقعیت با روش های متوع تر را داشته باشیم.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها