16:46:33 1397/8/23

تحسین کارگردان "روما" از سریال دیوید لینچکوارون هم مثل خیلی‌های دیگر، طرفدار دیوید لینچ و به‌خصوص اثر متأخرش تویین پیکس: بازگشت است.

به گزارش نوداد نیوز، او در گفت‌وگوی تازه‌ای با «ایندی‌وایر» درباره این سریال محبوب و تحسین‌شده و همین طور رسانه تلویزیون اظهار نظر کرده و ابتدا به‌سادگی گفته است: «من شیفته تویین پیکس هستم و امیدوارم مجموعه‌های بیش‌تری با این جسارت ساخته شوند.»

 اما علاقه نویسنده و کارگردان روما به مجموعه لینچ به این معنی نیست که او ممکن است به‌زودی دوباره سراغ این رسانه برود. اگر به یاد داشته باشید، کوارون پیش از این دو بار در تلویزیون فعالیت کرده است که نتیجه‌اش سریال اسپانیایی‌زبان La Hora Marcada و مجموعه کوتاه‌مدت «ان‌بی‌سی» با عنوان باور است.

 وی در ادامه می‌گوید: «از نظر روایت و شخصیت‌پردازی آثار شگفت‌انگیزی در تلویزیون تولید می‌شوند اما به لحاظ تجربه‌ها و غنای سینمایی، این رسانه نمونه‌های زیادی را به خود نمی‌بیند. در واقع سریال‌های کوتاهی که من آن‌ها را ستایش می‌کنم بیش‌تر از جنبه روایت درخور توجه‌اند تا فیلم‌سازی.»

برای همین دیدگاه است که کوارون این قدر از دیدن تویین پیکس لذت برده است و می‌گوید: «شما در این مجموعه با فیلم‌سازی طرف هستید که فقط به روایت بها نداده و یک جهان روایی ساخته است که فقط در داستان خلاصه نمی‌شود؛ و فضا و رویکرد سینمایی لینچ را هم در خود دارد. برای همین شیفته این مجموعه و ابهام و رازگونگی‌اش هستم. به نظرم دیدن این تجربه و اثر، مثل ورود به ناخودآگاه یک ذهن بسیار نامتعارف و بی‌قاعده است.»

روما اثر بسیار تحسین‌شده کوارون از ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) به صورت محدود در سینماها اکران می‌شود و از ۱۴ دسامبر (۲۳ آذر) در نتفلیکس عرضه خواهد شد.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها