15:24:21 1397/9/12

تازه ترین خبر در خصوص محل بازی استقلال و پرسپولیس با تیمهای عربستانیفصل جديد ليگ قهرمانان آسيا هم بازي تيم هاي ايراني و عربستاني در كشور بي طرف برگزار مي شود!اين در حالي است كه فدراسيون فوتبال مدعي شده بود دادگاه بين المللي ورزش در اين مناقشه به سود فدراسيون فوتبال رأي داده و از اين پس بازي تيم هاي ايراني و عربستاني در خاك دو كشور برگزار مي شود.

كميته مسابقاتAFC  سالهاست برگزاري بازي بين تيم هاي ايراني و عربستاني در خاك دو كشور را به حالت تعلیق درآورده و تيم ها در كشور بي طرف بازي مي كنند.اين تصميم در پي مشكلات سياسي و همچنين بسته شدن سفارت دو كشور اتخاذ شد و البته اجراي اين تصميم خواست عربستاني ها بود نه ايراني ها.

و اما در سفر شيخ سلمان به تهران كه براي تماشاي بازي پرسپوليس كاشيما صورت گرفت، مشخص شد دادگاه بين المللي ورزش رأيي درخصوص پرونده شكايت ايران از كنفدراسيون فوتبال آسيا صادر نكرده و براساس همان تصميم قبلي باز هم شاهد بازي تيم هاي ايراني و عربستاني در كشور بي طرف خواهيم بود.

يكي از مديران فدراسيون فوتبال در پاسخ به اين سؤال كه چرا در وضعيت برگزاري مسابقه بين تيم هاي دو كشور تغييري ايجاد نشده با اينكه فدراسيون فوتبال در سال هاي گذشته تلاش هاي بسياري در اين زمينه داشته است؟ گفت: واقعيت اين است كه دادگاه بين المللي ورزش فعلاً اظهار نظري در مورد اين پرونده نداشته و نامه اي براي كميته روابط بين الملل ارسال نشده است.اين بدين معني است كه هيچ تغييري در وضعيت بازي تيم هاي ايراني و عربستاني ايجاد نخواهد شد.دست كم در اين برهه از زمان.

بازي تيم هاي ايراني و عربستاني در كشور بي طرف هزينه هاي زيادي را به تيم هاي ايراني تحميل كرده است.فدراسيون فوتبال حتي در نامه اي كه براي دادگاه بين المللي ورزش فرستاده، خواستار غرامت در اين زمينه براي تيم هاي ايراني حاضر در ليگ قهرمانان آسيا شده اما همان طور كه اشاره شد فعلاً در اين زمينه اتفاق خاصي رخ نداده است.البته اين صحبتي است كه از سوي فدراسيون فوتبال مطرح مي شود.گفتني است برگزاري بازي تيم هاي ايراني و عربستاني در كشور بي طرف به خاطر چالش هاي سياسي بين دو كشور است و در اين بين اصلاً مسائل امنيتي در ميان نيست.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها