10:25:46 1400/7/18

تأکید اپل بر استفاده از انرژی تجدیدپذیر در مراکز دادهاپل همواره به دنبال کاهش مصرف انرژی و همچنین کاهش تاثیرات منفی زیست محیطی در ادارات و ساختمان‌های خود است. بر اساس گزارش‌ها، صد درصد دیتاسنترهای اپل و همچنین ادارات آن، با انرژی‌های تجدید پذیر فعالیت می‌کنند.

این شرکت درحال حاضر به دنبال ایجاد شرایطی است تا نسبت به انرژی الکتریکی بی‌نیاز شده و به خودکفایی برسد. به طور مثال اطراف دیتاسنتر مایدن، از چهارصدهزار متر مربع پنل‌های انرژی خورشیدی پوشیده شده است.

این پنل‌ها قادر به تولید سالیانه 42 میلیون کیلووات ساعت انرژی الکتریکی هستند. این مقدار پاسخگوی 60 درصد از مصارف این دیتاسنتر بوده و مابقی آن از طریق نیروگاه‌های نزدیک این دیتاسنتر تامین می‌شود.

مرکزداده اپل در نزدیکی نروژ هم مرکز فقط از انرژی تجدیدپذیر استفاده می کند و طوری طراحی شده که بتواند از برق آبی نروژ بهره گیرد.

مراکز داده اپل در اورگان، کارولینای شمالی، کالیفرنیا و نوادا هم با انرژی های تجدیدپذیر راه اندازی شده اند. اپل اعلام کرده که برق مورد نیاز این مراکز یا از طریق انرژی های تجدید پذیر تولید شده در محل تأمین می شود و یا از طریق خرید مستقیم انرژی پاک و تجدید پذیر تولید شده از منابع محلی و منطقه ای.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها