13:24:54 1397/7/24

شفر و فتحی توافق کردند

بودجه میلیاردی استقلال برای خریدهای نیم فصل / توافق روی فروش بهترین بازیکن خارجیاميرحسين فتحي و وينفرد شفر بر سر خريدهاي نيم فصل استقلال با هم توافق كردند. خريدهايي كه آبي ها در تابستان داشتند اكثر ناكارآمد بودند و گره اي از كار تيم باز نكردند،به همين دليل وينفرد شفر تأكيد دارد در نيم فصل بايد بازيكنان جديد جذب شوند تا مشكلات تيم رفع شود.

هنوز ليست مربي آلماني براي خريدهاي جديد باشگاه استقلال مشخص نشده اما پولي كه قرار است صرف خريدها شود،از همين حالا مشخص است. در جلسه اي كه وينفرد شفر و اميرحسين فتحي درباره تغييرات تيم در نيم فصل داشتند، بحث هاي زيادي در اين باره شد. وينفرد تأكيد داشت به خاطر مشكلاتي كه در تيم وجود دارد، بايد چند بازيكن خوب به تركيب تيم اضافه شوند. درباره رقم هم جمع بندي كردند.

قرار شد اگر باشگاه بتواند بازيكن بفروشد،براي نيم فصل بين 5تا 6 ميليارد تومان براي خريدهاي نيم فصل هزينه كند. فتحي تأكيد كرد بالا و پايين شدن اين رقم بستگي به فروش بازيكنان دارد.او گفت: اگر بتوانيم يكي از بازيكنان خارجي را هم با رقم خوبي به فروش برسانيم،مي توانيم هزينه بيشتري كنيم.

طبيعتاً الحاجي گرو و نیومایر بازيكناني نيستند كه استقلال بتواند آنها را به قيمت خوبي بفروشد.هافبك آلماني كه معمولاً مصدوم است و نمي تواند بازي كند. طبيعتاً باشگاهي غير از استقلال هم در جهان پيدا نمي شود كه بازيكن مصدوم به خدمت بگيرد.

الحاجي گرو هم كه در سوئد كاملاً ناموفق بود و اگر قرار بود به باشگاه خوبي برود، از همان سوئد مي رفت نه اينكه به استقلال بيايد و بعد ترانسفر شود چون سوئد خودش در اروپاست. طبيعتاً در دنيا هم باشگاهي پيدا نمي شود مهاجمي را كه گل نمي زند براي خط حمله اش جذب كند. مي ماند همام طارق. هدف اصلي استقلال از جذب اين بازيكن دقيقا فروش او و كسب سود بود. خود طارق هم گفته به استقلال آمده تا بتواند به ليگ بهتري برود.

ظاهراً فتحي و شفر اميد زيادي دارند بتوانند طارق را با قيمت خوبي بفروشند چون در پست او بازيكن دارند. با بازگشت شجاعيان عملاً استقلال نياز آنچناني به طارق ندارد ولي طبيعتاً با توجه به عملكردي كه اين بازيكن تا اينجا داشته،نمي تواند مشتري خوبي براي خودش دست و پا كند، به همين خاطر به نظر مي رسد تكليف توافقي كه شفر و فتحي كرده اند از همين حالا مشخص است.

البته اين دو توافقاتي درباره ايراني ها هم داشتند؛ شفر از اين گفت كه تا نيم فصل هر بازيكن داخلي كه نتواند خواسته هاي او را برآورده كند،در نيم فصل به فروش مي رسد. از همين حالا نام دو، سه بازيكن هم مطرح شده است اما در مجموع فروش آنها در كنار خارجي های ناموفق كه مشتري خاصي ندارند نمي تواند سود آنچناني عايد باشگاه كند و به همين دليل احتمالاً رقمي كه استقلال در نقل و انتقالات زمستاني هزينه خواهد كرد، كمتر است.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها