16:11:11 1398/2/3

"برنده باش" مصداق قمار استآیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید در استفتایی که از او شده است شرکت در برنامه برنده باش را مجاز ندانسته است.

مسابقه بزرگ برنده‌باش" از طریق شبکه سه در حال اجرا و پخش است. به شرکت‌کنندگان در این مسابقه در صورت پاسخ صحیح به هر سوال به صورت پلکانی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان جایزه داده می‌شود.

شرط حضور دراین برنامه خرید سوال و پاسخ درست به آنها از طریق اپلیکیشن مخصوص است. در صورت پاسخ درست چهار نفر به مسابقه حضوری دعوت می‌شوند.

سوال این بود: «مسابقه‌ای حضوری با عنوان "مسابقه بزرگ برنده‌باش" از طریق شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران در حال اجرا و پخش است که به شرکت‌کنندگان در این مسابقه به ازای پاسخ صحیح به هر سوال، مبلغ قابل توجهی به صورت پلکانی(تا سقف 100 میلیون تومان) اعطا می‌کند که با کمک مجری برنامه و فرصت‌هایی که در اختیار هر شرکت‌کننده قرار می‌گیرد، مبلغ جایزه غالباً از 5 میلیون تومان کمتر نیست. شرط حضور در این برنامه خرید سوال و پاسخ درست به آن‌ها از طریق اپلیکیشن مخصوص است و در صورت درست بودن جواب‌ها، در یک رقابت فشرده، 4 نفر به مسابقه حضوری دعوت خواهند شد.

آیا برگزاری این نوع مسابقات جایز است؟

آیا شرکت در این نوع مسابقات جایز است؟

آیا شرکت کننده، مالک شرعی جایزه خواهد شد؟

پاسخ آیت‌الله مکارم شیرازی: "بسمه‌تعالی- این کار قمار است و کسانی که شرکت می‌کنند مالک آن جوایز نمی‌شوند. همیشه موفق باشید"

در واکنش به این استفتا، روابط عمومی برنامه برنده باش اعلام کرد:فرض مطرح شده در سوال استفتاء کامل نیست و طبیعتاً فرض ناکامل، جایگاه سوال را مخدوش می سازد.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها