12:26:57 1398/11/27

الاهلی پنجاه درصد مسابقات را برده است

بررسی تقابل نماینده عربستان با تیم های ایرانی / در انتظار هتریک فرهادتيم استقلال پس از 10 سال بايد بار ديگر در ليگ قهرمانان آسيا مقابل تيم الاهلي عربستان قرار گرفته است.

به گزارش نوداد نیوز، استقلال با عبور از پلي به گروه A راه يافت. در ديدار اول اين مرحله با الوحده مساوی كرد و حالا بايد در هفته دوم ليگ قهرمانان 2020ميزبان استقلال در خاك كويت باشد.نماینده عربستاني در سال هاي اخير بارها با تيم هاي ایرانی بازی کرده است که حاصلش برد و باخت های بسیار بوده است.

اولین بار در سال 2010 این تیم عربستانی در ليگ قهرمانان آسيا برابر استقلال قرار گرفت. در بازی رفت در جده با دو گل فرهاد مجيدی مغلوب شد و در بازي برگشت در استاديوم آزادي باز هم با همان نتيجه و دو گل سيدصالحي و اميرحسين صادقي شكست خورد تا رفت و برگشت به استقلال صمد مرفاوی ببازد.

الاهلي در فصل 2012 با سپاهان اصفهان همگروه شد. اين تيم در ديدار رفت در جده با سپاهان مساوی كرد و در بازی برگشت در اصفهان 2- یک سپاهان شد.البته اين دو تيم پس از صعود به دور یك چهارم نهايي بار ديگر دو بازي رفت و برگشت با هم برگزار كردند كه در بازی رفت سپاهان در اصفهان با تساوی یک- یک متوقف شد و در بازی برگشت چهار بر یک مغلوب و حذف شد. تيم الاهلي عربستان در فصل2012 برای اولین بار تا فينال پيش رفت و در ديدار فينال رو به روي تيم اولسان هيوندای كره جنوبی سه بر صفر باخت و نايب قهرمان آسیا شد. الاهلي در فصل بعد باز هم با سپاهان در مرحله گروهی قرار گرفت.این تيم در بازی رفت در اصفهان، سپاهان را 2- 4 شكست داد و در جده -4 یک مغلوب كرد.

تيم تراكتور تبريز در فصل 2015 با الاهلی همگروه شد. بازی رفت را با شكست -2 صفر تمام كردند و در ديدار برگشت تراكتور با اين تيم 2- 2 مساوی كرد.الاهلي در همان فصل 2015 پس از صعود به مرحله یک چهارم نهايي با نفت تهران ديدار كرد.بازی رفت دو تيم با نتيجه یک- صفر به سود شاگردان منصوريان تمام شد و ديدار برگشت با برد 2- یک الاهلی به پايان رسيد.

ذوب آهن اصفهان در فصل 2017 در مرحله گروهي با الاهلي در یک گروه قرار گرفت. بازي رفت دو تيم با برد -2 یک حريف عربستاني تمام شد. در ديدار برگشت نيز ذوب آهن باز هم 2- صفر مغلوب الاهلی شد. الاهلي در فصل 2017 پس از صعود به دور بعد به پرسپوليس خورد.بازي اين دو تيم در دور رفت 3- یک به سود پرسپوليس تمام شد. در ديدار برگشت نتيجه 2- 2 مساوی شد تا پرسپوليس الاهلي را حذف كند.

در فصل 2018 تراكتور برای دومين بار در گروهي جای گرفت كه الاهلي عربستان در آن بود. دو ديداري كه تراكتور در هر دو بازی رفت و برگشت با نتايج یک صفر و دو صفر مغلوب تيم عربستانی شد.

در فصل 2019 الاهلي در گروه پرسپوليس قرار گرفت. بازي رفت 2- صفر به سود شاگردان برانكو ايوانكوويچ تمام شد و بازي برگشت 2- یک به سود تيم عربستاني به پايان رسيد.

در مجموع همه سال های گذشته از 2010 تا 2019 ، الاهلي 20 بار با تيم های ايرانی ديدار داشته که 10بازی را برنده، چهار بازی مساوی و تنها در شش ديدار تن به شكست داده است.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها