17:25:19 1398/4/13

برد پیت: فکر نکنم فریبی در کار باشد، تارانتینو قصد بازنشستگی دارد!«کوئنتین تارانتینو» چند سالی است از بازنشستگی پس از دهمین فیلم بلند خود سخن می‌گوید.‌ «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon A Time in Hollywood) نهمین فیلم بلند اوست و در صورتی که سر حرف خود باقی بماند، تنها یک فیلم بلند دیگر خواهد ساخت و سپس با کارگردانی وداع می‌کند. برخی هواداران در این مسئله تردید دارند اما نویسنده و کارگردان برنده‌ی اسکار به نظر مصمم‌تر از همیشه است.

تارانتینو در مصاحبه با مجله‌ی GQ استرالیا می‌گوید: «فکر می‌کنم در مورد فیلم‌های بلند سینمایی به آخر راه رسیده‌ام. خودم را درحال حاضر در جایگاه نویسنده‌ی کتاب‌های سینمایی و نمایشنامه می‌بینم، بنابراین همچنان خلاق باقی خواهم ماند. فقط فکر می‌کنم که در فیلمسازی هرآنچه باید انجام می‌دادم را انجام داده‌ام.»

«روزی روزگاری در هالیوود» نامه‌ی عاشقانه‌ی تارانتینو به فیلمسازی در دورانی توصیف شده که کارگردان را شیفته‌ی سینما کرد. در این فیلم که می گذشته در کن به نمایش درآمد و شخصی‌ترین اثر فیلمساز شمرده می‌شود، ستارگانی چون «لئوناردو دی‌کاپریو»، «برد پیت»، و «مارگو رابی» ایفای نقش کرده‌اند.

تارانتینو در پاسخ به این سؤال که آیا پس از «هالیوود» از فیلمسازی دست می‌کشد یا نه می‌گوید: «خوب… اگر با استقبال خوبی مواجه شود، شاید تا فیلم دهم پیش نروم. شاید همین الان کارم تمام شود! شاید پیش از موعد کارم تمام شود. خواهیم دید.»

تارانتینو مزاح نمی‌کند، دست کم «برد پیت» چنین فکر می‌کند. این بازیگر که در «حرامزاده‌های بی‌شرف» هم با کارگردان همکاری کرده است، در مصاحبه با مجله می‌گوید: «نه، فکر نمی‌کنم فریبی در کار باشد. به نظر من خیلی جدی است. من هم از این مسئله پیش او اظهار تأسف کرده‌ام، اما او دقیقاً می‌داند چه زمانی به فیلمسازان منحرف شده از راه شبیه شده است. البته برنامه‌های دیگری هم دارد و قرار نیست برای مدت طولانی خداحافظی کند.»

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها