12:37:58 1397/12/27

ایوا گرین هم با جیمز باند موافق است نه جِین باندعلاقه‌مندان باخبرند که بیست‌وپنجمین فیلم از مجموعه جیمز باند، آخرین حضور دنیل کریگ در این نقش خواهد بود و با این‌که هنوز فیلم‌برداری این پروژه آغاز نشده است ولی میل عجیبی به انتخاب بازیگر تازه‌ای برای این مأمور مخفی جذاب و شیک‌پوش دیده می‌شود.

اما جدیدترین فردی که در این خصوص اظهار نظر کرده است، کسی نیست جز ایوا گرین که خودش یک بار نقش معشوقه باند را بازی کرده است.

البته او نظری درباره این موضوع ندارد که چه کسی باید جیمز باند بعدی باشد اما فکر می‌کند این مأمور قطعاً باید مرد باشد و انتخابی جز این بی‌معنی است.

گرین در گفت‌وگوی تازه‌ای با «وَنیتی فِر» گفته است: «من طرفدار زنان هستم اما واقعاً فکر می‌کنم جیمز باند باید یک مرد باقی بماند. اصلاً معنی ندارد که این شخصیت به یک زن بدل شود. زنان می‌توانند شخصیت‌های متفاوتی را بازی کنند و مثلاً در فیلم‌های اکشن و ابرقهرمانی بدرخشند. اما جیمز باند باید همیشه یک مرد باقی بماند و جِین باند نشود. این شخصیت تاریخچه خودش را دارد که باید ادامه پیدا کند...»

خیلی‌ها با این حرف‌های ایوا گرین موافق‌اند و مردانگی این مأمور مخفی محبوب تاریخ سینما را یک ویژگی تفکیک‌ناپذیر می‌دانند و باور دارند که مثلاً رفتار او با زنان یکی از آن ویژگی‌های مردانه این شخصیت است که با تغییر جنسیت آن به‌کل از بین می‌رود یا ممکن است صورتی دیگر پیدا کند.

اما بازیگران زن برجسته دیگری هم هستند که با گرین هم‌رأی‌اند. ریچل وایس (همسر دنیل کریگ)، رُزمِند پایک و همین طور زنی که مسئول کل فرنچایز باند است: باربارا براکلی. از سوی دیگر، گرین از تحول و تکامل شخصیت‌های زن و معشوقه‌های آثار جیمز باند در طول دهه‌های مختلف - که خودش در کازینو رویال یکی از آن‌ها را بازی کرده (فیلمی که خیلی‌ها فکر می‌کنند بهترین فیلم در مجموعه جیمز باند است) راضی به نظر می‌رسد: «ابتدا برای بازی در فیلم جیمز باند دچار تردید بودم. نمی‌خواستم نقش زنی را بازی کنم که بازیچه مردی قدرتمند می‌شود. امروز وضعیت زنان و نقش‌های‌شان خیلی بهتر از قبل شده است و آن‌ها می‌توانند در قالب شخصیت‌هایی باهوش، جذاب و گستاخ فرو بروند. من از بازی در نقش وِسپِر لذت بردم و او تنها کسی است که قلب باند را به دست می‌آورد و روی زندگی‌اش تأثیر ویژه و قابل توجهی می‌گذارد.»

ایوا گرین درباره بهترین جیمز باند تاریخ سینما هم نظر کاملاً قابل پیش‌بینی دارد: «دنیل کریگ، جیمز باند را به یک انسان بدل کرد و ما توانستیم او را آسیب‌پذیر ببینیم. او بهترین جیمز باندی است که ما تا امروز دیده‌ایم.»

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها