10:58:28 1398/6/19

ایران – هنگ کنگ ؛ آغاز مسیر طولانی صعود به جام جهانیتیم ملی در راه انتخابی جام جهانی قطر امروز به مصاف هنگ کنگ می رود؛ در کشوری که چند هفته ای است روی آرامش به خود ندیده.

به گزارش نوداد نیوز، بازی امروز از ساعت 16:30 به وقت تهران آغاز می شود و چندان نباید دشوار باشد.

تیم ملی ایران برای صعود از این گروه باید بر دو تیم نسبتا خوب عراق و بحرین غلبه کند و به طور مستقیم به مرحله پایانی راه یابد.

به همین خاطر کسب پیروزی پرگل مقابل هنگ کنگ برای ایران حائز اهمیت است.

 با این وجود، تیم ملی تا برگزاری این دیدار اردو و بازی دوستانه‌ای نداشته و صرفا به چند جلسه تمرین در تهران و هنگ کنگ بسنده کرده است.

ویلم.تس برای این دیدار ۲۴ نفر را به همراه خودش به هنگ کنگ برده که اشکان دژاگه در پای پرواز به جمع ملی‌پوشان ملحق شد تا کماکان پیراهن شماره ۲۱ تیم ملی را بر تن کند.

هنگ کنگ زودتر از ایران نخستین بازی خود را در مرحله دوم انتخابی جام جهانی قطر برگزار کرد. این تیم در نخستین بازی به مصاف کامبوج رفت و در خانه حریف به تساوی یک بر یک رضایت داد.

بعد از مساوی، پاتلاینن، سرمربی فنلاندی تیم ملی هنگ کنگ در مورد این نتیجه گفت که از عملکرد شاگردانش راضی است اما از دست دادن پیروزی و کسب مساوی موجب نارضایتی او است.

هدایت هنگ کنگ از  سال ۲۰۱۹ به این سرمربی فنلاندی واگذار شده است. او بعد از ناکامی در راه رسیدن به جام ملت های آسیا روی نیمکت هنگ کنگ نشست.

نقطه اتکای هنگ کنگ روی بازیکنان دو ملیتی است که در تیم ملی این کشور به میدان می روند؛ بازیکنانی که به مراتب بهتر از بازیکنانی بومی هنگ کنگ هستند اما در عمل فاصله زیادی با فوتبال سطح اول آسیا دارند.

طبق اعلام رسمی مسئولان برگزاری رقابت ها این مصاف در "هنگ کنگ استادیوم" یا همان"سو کون پو" به عنوان مرکز اصلی میزبانی رویدادهای مهم ورزشی در رشته های فوتبال، راگبی و ... برگزار می‌شود.

ظرفیت این ورزشگاه ۴۰ هزار نفر است که انتظار می‌رود هواداران هنگ کنگی همانند سایر کشورهای فوتبال دوست شرق آسیا آن را پر کنند. البته نگرانی‌های دولت محلی مبنی بر نمایش اعتراضات مردمی در این ورزشگاه وجود دارد.

در سایر بازی‌های این گروه بحرین و کامبوج به مصاف هم می روند و عراق به استراحت می‌پردازد.

با توجه به نتایج هفته نخست و مساوی شدن بازی عراق با بحرین و کامبوج با هنگ کنگ، هر چهار تیم یک امتیازی هستند و ایران بدون انجام بازی در قعر جدول است.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها