08:13:25 1398/5/10

انتقاد مسعود کیمیایی از فروش میلیاردی فیلمهاشامگاه چهارشنبه ۹ مردادماه هفتاد و هشتمین زادروز مسعود کیمیایی با حضور مسئولین، هنرمندان و علاقه‌مندان به این هنرمند به همراه نمایش نسخه مرمت شده «دندان مار» به کارگردانی او در موزه سینما برگزار شد.

مسعود کیمیایی در این مراسم که به بهانه سالروز تولدش برگزار شد و با بریدن کیک تولد ۷۸ سالگی اش به پایان رسید، در سخنانی به سال‌های پر فراز و فرود فعالیتش در سینما اشاره کرد و گفت: تمام این سالهایی که گذراندم به راحتی طی نشدند. فیلمسازی که صدایی داشته باشد و برای گفتن خودش ابایی‌ نداشته باشد زیاد نیست. ما را ترس اذیت می‌کند. از مردم و سرزمینم که مرا پذیرفته‌اند تا گوشه‌ای تلاش کنم و حرف حساب بزنم متشکرم.

او در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه "از وزارت ارشاد برای تصمیم‌گیری‌های دولتی‌شان خواهشی دارم" اظهار کرد: من آقای شاهسواری را که امروز در کنار ما هستند دوست دارم و به فهمشان اعتقاد دارم اما یک فکری برای این فیلمهایی که میلیاردی می‌فروشند بکنید. ۴۰‌میلیارد یک فیلم می‌فروشد و دیگری ۲۰ میلیارد می‌فروشد و ایرادی از آن می‌گیرند و از اکران حذفش می‌کنند و می‌گویند باید ۴۰ میلیارد می‌فروخت. افرادی مانند داریوش مهرجویی ۵،۴ سال است بیکار است، از ناصر تقوایی باید خبر گرفت و من هم به سختی فیلم میسازم. آقایی که تا الان چند فیلمش هم فروش خوبی داشته قرار است اثر بعدی من را بسازد. 

او اضافه کرد: خیلی راحت می‌توانند این آقایان را وادار کنند که با پول کم فیلم جدی بسازند، استعداد پیدا کنند و اینقدر به فکر تلنبار کردن نباشند و در سال دو فیلم ارزان از نظر هزینه بسازند و نه از نظر استعداد. باید به فکر سینمای جدی باشند و برای آن قانون بگذارند و فقط با حرف زدن این مراتب اعتراض تمام نشود.

کیمیایی در پاسخ به سوال جواد طوسی که اجرای این مراسم را برعهده داشت، درباره حس‌اش در موقعیت فعلی و ارزیابی‌اش از گذشته تا به امروز خود بیان کرد: این حس در جهان واژگان و مصاحبه نیست و یک حس عظیم است. همه عمر تلاش کردیم تا با این سینمایی که دارم این حس را بیان کنم.

این هنرمند پیشکسوت در پایان صحبت‌های خود ضمن تاکید مجدد برای توجه به سینماگران و وضعیت فروش میلیاردی فیلم‌ها گفت: داریوش مهرجویی چند فیلم می‌خواهد کار کند و چند طرح فوق العاده دارد. او دارد کار می‌کند، سرمایه می‌خواهد اما نیست.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها