10:02:27 1397/8/16

عباس سرخاب مطرح کرد

انتقاد از مهاجم استقلال / همه فهمیدند چرا الحاجی گرو سالی 3 گل می زندپیشکسوت استقلالی حرفهای جالبی درباره تیم بحران زده این روزهایش دارد.این شما و این هم عباس سرخاب...

استقلال از جام حذفي كنار رفت. انتظارش را داشتيد؟

با بازي هایی كه از استقلال در ليگ برابر سايپا ديده بودم حدس مي زدم بار ديگر اين تيم خوب را شكست بدهند ولي متأسفانه استقلال به همان دردي دچار بود كه در اين فصل به آن گرفتار شده و رهايي از آن را هم بلد نيست!

چه دردي؟

نگاهي به اسامي گلزنان استقلال مشخص مي كند بيشتر گل هاي استقلال در اين فصل را مدافعان يا هافبك هاي اين تيم زده اند و تنها تعداد كمي از گل هايش را مهاجمانش به ثمر رسانده اند. اين درست برعكس چيزي است كه بايد باشد. اغلب تيم ها بيشتر مهاجمان شان گل مي زنند و برخي گل ها هم توسط مدافعان پيش تاخته يا هافبك ها زده مي شود.

چرا استقلال به درستي نمي تواند از مهاجمانش استفاده كند؟

بخشي از اين به فشار روحي و رواني بر مي گردد كه هواداران تيم روي بازيكنان اين پست در استقلال به وجود آورده اند. از روزي كه استقلال به ليگ آمده دائما همه از تيام حرف مي زنند و نام او را بر لب دارند.البته مهاجمي كه گلزن باشد با اين حرف ها تحت تأثير قرار نمي گيرد ولي به هر حال همه اين توانايي را ندارند و برخي بازيكنان با يكي دو بازي گل نزدن روحيه شان را از دست مي دهند. خود ما در دوراني كه براي استقلال بازي مي كرديم وقتي يكي دو بازي گل نمي زديم تحت فشار به ميدان مي رفتيم كه ولی اگر اينبار هم گل نزنيم چه مي شود! در اين دوره و زمانه كه ده ها كانال خبري و صدها صفحه اينستاگرامي داريم كه همه براي بازيكنان خط و نشان مي كشند بايد اين وضعيت سخت تر باشد.

راه حل چيست؟

راه حل خاصي ندارد. اين به كادر فني برمي گردد.به نظر مي رسد الحاجي گرو اصلاً بازيكني نيست كه بتواند با يكي دو بازي بيشتر و كمتر به گل زدن بيفتد. گرو سابقه اش نشان مي دهد كه در سه، چهار سال اخير تعداد انگشت شماري گل زده داشته و در طول سه سال فقط 9 گل به ثمر رسانده است.از بازيكني با اين كيفيت، همين قدر هم انتظار مي رود.شفر نبايد اينقدر تركيب تيم را تغيير بدهد. وقتي قائدي و صيادمنش به اضافه روح الله باقري مثلث خوبي را تشكيل داده اند چرا بايد در هر بازي اين سه را بيرون ببرد يا آنها را يكي يكي به ميدان برگرداند؟ به نظر مي رسد خود شفر هم در اين باره به نتيجه دقيقي در برنامه هايش نرسيده است. با توپي كه گرو در يك قدمي دروازه گل نكرد توانايي ها و ميزان اعتماد به نفس این بازیکن برای همه عیان شد.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها