10:54:49 1397/8/24

اعتراف به اشتباه / عذرخواهی نشریه آلمانی از انیو موریکونهبه نظر می رسد ماجرای مصاحبه کذبی که به انیو موریکونه،آهنگساز افسانه ای سینما، علیه تارانتینو نسبت داده شده به پایان خود رسیده باشد چرا که منبع اولیه انتشار این مصاحبه نیز به اشتباه خود اذعان کرده است.

به گزارش نوداد نیوز، فلورین بویتین ،سردبیر یک نشریه المانی که اولین بار این مصاحبه در آنجا منتشر شد با ارسال نامه ای به مشترکان الکترونیکی اش نوشت: «طی سال ها همکاری با مارسل اندرس این ژورنالیست باتجربه، که سابقه ای بدون مشکل در این صنعت دارد، هرگز دلیلی به ما نداده است تا در امانت داری یا مهارت اش شک کنیم. با ناامیدی بسیار، اکنون به این نتیجه رسیده‌ایم که بخش هایی از مصاحبه ای که منتشرش کرده‌ایم، به طرز صحیحی بازتاب کلماتی که آقای موریکونه بیان کرده، نبوده است.»

«آقای اندرس، حالا خودش اتهامات را پذیرفته و اعتراف کرده "اشتباهات وحشتناکی" انجام داده است که شامل اضافه کردن بخش هایی از دیگر مصاحبه‌ها که در رسانه های دیگر منتشر شده، بوده است. با توجه به اطلاعاتی که به دست آورده‌ایم، این کار نویسنده، در بهترین حالت نتیجه ی بی مسئولیتی وی و در بدترین حالت با قصد فریب بوده است.»

«انیو موریکونه یک افسانه ی زنده است و برای بیش از پانصد فیلم فیلم، آهنگسازی کرده است. نبوغ او فیلم های خوب بسیاری را به فیلم های بزرگی تبدیل و در تاریخ سینمایی استانداردهای جدیدی را خلق کرده است.»

«اندرسن این مصاحبه را در تابستان در در املاک این آهنگساز در رم انجام داده است اما سپس نظرات موریکونه به اشتباه ارایه شده است و با نظراتی که از دیگر رسانه ها دزدیده شده، ادغام گردیده است.» سردبیر این نشریه، مشخص نکرده دقیقا چه عباراتی در مصاحبه ی منتشر شده، نادرست بوده و یا بد ارایه شده است:

«بالاترین احترام ها را برای آقای موریکونه و دستاوردهای موسیقی شان دارم. در این لحظه تنها کاری که می توانم انجام بدهم این است که تاسف عمیق‌ام را بیان کنم.»

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها