14:37:33 1398/2/17

اعتراض به اهدای نخل طلای افتخاری به "آلن دلون"جشنواره کن ۲۰۱۹ قرار است کارش را با اهدای جایزه نخل طلای افتخاری به آلن دلون آغاز کند.

به گزارش نوداد نیوز، با وجود دیدگاه‌های آلن دلون بازیگر کهنه‌کار و اعتراض یک سازمان فمینیستی آمریکایی به این دیدگاه‌ها، جشنواره کن کارش را با اهدای جایزه نخل طلای افتخاری به این بازیگر آغاز می‌کند.

آلن دلون پیش‌تر نظراتی مطرح کرده و سرپرستی فرزند توسط والدین هم جنس را نادرست خوانده بود.

ملیسا سیلورستاین بنیانگذار «زنان و هالیوود» قدردانی از فردی که چنین دیدگاه‌هایی دارد و تأیید کرده که زنانی را زده و از راست افراطی در حوزه سیاست دفاع می‌کند، مایه ناامیدی دانسته و با انتشار یک توییت گفته است دلون با این موضع‌گیری‌ها خودش را با نژادپرست‌ها و ضدیهودی ها در یک صف قرار داده است و کن با اهدای جایزه افتخاری به این بازیگر دارد از همین ارزش‌ها حمایت می‌کند.

کن هم در پاسخ به این حرف‌ها گفته است این جشنواره از این بازیگر تجلیل می‌کند زیرا او یک بازیگر افسانه‌ای و بخشی از تاریخ کن است؛ همان طور که این جشنواره از کلینت ایستوود، وودی آلن و آنیس واردا تجلیل کرد. پس از تجلیل از ژان پل بلموندو و ژان-پی یر لود طبیعی بود باید از بازیگر بزرگی مثل آلن دلون تجلیل شود.

مقامات این فستیوال ترجیح دادند هیچ موضع‌گیری به نفع یا علیه دیدگاه‌های این بازیگر نداشته باشند.

دلون ۸۳ ساله نیز نظری در مقابل این اعتراض ارائه نکرده است.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها