16:42:36 1398/4/17

اعتراض انجمن تهیه کنندگان مستقل سینما به اقدام شبکه های V.O.Dنمایش فیلم‌های سینمایی و سریال‌های خارجی بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خرید رایت در شبکه‌های VOD مورد اعتراض هیأت مدیره انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران قرار گرفت.

به گزارش نوداد نیوز، مرتضی شایسته سخنگوی انجمن تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران ضمن اعلام خبر فوق افزود: متأسفانه اخیراً شبکه‌های V.O.D ایرانی دست به تخلف‌های آشکار می‌زنند. این تخلفات نه تنها خلاف قانون است بلکه باعث ضرر و زیان هنگفت به بیت المال نیز خواهد شد. چرا که با توجه به بلوکه بودن دارایی‌های ایران در صورت تأیید مراجع قضائی بین‌المللی ، این وجوه به نفع شاکی خارجی می‌تواند ضبط شود.

او ادامه داد: از سوی دیگر این مؤسسات هیچ کدام برای نمایش این فیلم‌ها یا سریال‌های خارجی از وزارت فرهنگ و ارشاد ایران مجوز و پروانه نمایش دریافت نمی‌کنند.

وی بیان کرد: هیأت مدیره انجمن اعتقاد دارد که چنین روش‌هایی باعث هرج و مرج در زمینه حرفه سینما و تولید سریال خواهد شد و عملاً به سینمای ایران نیز از طریق رقابت غیر مشروع لطمه جدی وارد خواهد ساخت. از سوی دیگر مؤسسات "ویدئو- رسانه" نیز به تدریج از میدان خارج خواهند شد.

سخنگوی انجمن تهیه کنندگان مستقل اظهار امیدواری کرد که مسئولان با توجه به اهمیت مساله، به موضوع ورود کرده و از این سو استفاده که به زیان کشور، مردم و خانواده سینمای ایران است جلوگیری کنند.

0
0

نسخه قابل چاپ

پست های مرتبط

از سراسر وب

نظر ها