08:58:04 1399/11/13

اطلاعات بیش از ۲۶۷ میلیون حساب کاربری رایچت لو رفتباب دیاچنکو خبر از لو رفتن اطلاعات بیش از ۲۶۷ میلیون حساب کاربری رایچت، پلتفرم گفت‌وگوی آنلاین و ارتباط با مشتریان داد.

باب دیاچنکو، محقق امنیتی نام‌آشنا در حوزه‌ی تهدیدهای سایبری، از لو رفتن اطلاعات بیش از ۲۶۷ میلیون حساب کاربری رایچت خبر داد. گفتنی است؛ دیاچنکو پیش از این، خبر لو رفتن اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر تلگرام طلایی و هاتگرام را داده بود.

رایچت پلتفرمی برای گفت‌وگوی آنلاین است که کسب‌وکارها از آن برای ارتباط با مشتریان استفاده می‌کنند. این پلتفرم در ۲۹ شهریور سال جاری خبر داده بود که ۸۳۵۲ سایت به‌طور فعال از رایچت استفاده می‌کنند. باب دیاچنکو در توییتر نوشت ۲۶۷ میلیون حساب کاربری رایچت شامل نام، ایمیل، گذرواژه، متادیتا، چت رمزگذاری‌شده و غیره فاش شده؛ همچنین اطلاعات کاربران ازطریق حمله‌ی بات به‌طور کل از بین رفته است. دیاچنکو همراه‌با توییت خود، تصویر زیر را منتشر کرد:

رایچت دقایقی پیش با انتشار توییتی نسبت به توییت دیاچنکو واکنش نشان داد. رایچت نوشت: «دوستان عزیز از اولین لحظه‌ای که این توییت دریافت شد، واحد فنی در حال بررسی مشکلات پیش اومده هست. در توییت‌های بعدی گزارش‌هایی رو از روند بررسی‌های انجام شده منتشر می‌کنیم.»

رایچت با ارسال اطلاعیه‌ای برای کاربرانش، ضمن تأیید هک شدن این پلتفرم به‌دلیل یک مشکل فنی، اعلام کرد که اطلاعاتی لو نرفته است. رایچت به کاربران توصیه کرده که رمز عبور خود را تغییر دهند.

رایچت در اطلاعیه‌ی خود نوشت:دوستان عزیز، بروز یک مشکل فنی باعث دسترسی غیر مجاز به پایگاه داده رایچت شده. حفظ امنیت و حریم خصوصی شما برای ما بسیار مهمه. دیتا در رایچت به شکل رمزنگاری شده نگه‌داری میشه اما به جهت اطمینان بیشتر از شما خواهش می‌کنیم که پسورد خودتون رو تغییر بدید.نکته‌ی دیگر اینکه اگر در حین مکالمه اطلاعات مهمی مانند رمز عبور برای مشتریان خود ارسال کردین لطفا رمز عبور اون‌ها رو تغییر بدید.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها