13:23:09 1397/7/16

ادای دین کارگردان "دکتر اسلیپ" به شاهکار استنلی کوبریککارگردان مطرح "دکتر اسلیپ" می گوید که نتوانسته داستان این فیلم را از فیلم مطرح استنلی کوبریک جدا کند.

به گزارش نوداد نیوز، مایک فلانِگِن که در مقام کارگردان، فیلم‌های ترسناک به‌یادماندنی را در سال‌های اخیر خلق کرده، برای اثر جدیدش با نام دکتر اسلیپ که به‌نوعی دنباله تلألؤی استنلی کوبریک است، دست به انتخاب جالبی زده است.

به گزارش نوداد نیوز، او در این فیلم که بر اساس رمانی به همین نام از استیون کینگ سر و شکل گرفته، به جای اتکای صرف به مجموعه رمان‌های منبع اقتباسش تصمیم گرفته است که دکتر اسلیپ را به شاهکار کلاسیک کوبریک ربط بدهد.

وی در گفت‌وگوی تازه‌ای گفته است که فیلمش بی‌تردید تأییدی است بر وقایع فیلم اصلی: «فکر می‌کنم جز این راهی نداشتم؛ و هرگز نمی‌توانستم تصور کنم که یک جهان داستانی در ادامه یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما بسازم و منکر وقایع آن شوم و هر جور که خواستم داستان‌پردازی کنم...»

اما به طور طبیعی این فیلم‌ساز مطرح ژانر وحشت، تلاشی برای کپی‌کاری از کوبریک نکرده و راه خودش را رفته است: «در عین حال، این فیلم، تلألؤ نیست و داستان خودش را دارد و به شیوه‌ای خاص پیش می‌رود. اگر کتاب را خوانده باشید، دقیقاً می‌دانید که چرا بسیار متفاوت است و برای ما یک بندبازی تمام‌عیار را رقم زد. من روزهای فوق‌العاده‌ای را در این پروژه سپری کردم و حالا می‌خواهم فیلم هرچه زودتر به نمایش درآید؛ بعدش برای دو هفته اینترنت را کنار می‌گذارم و سپس می‌بینم که اوضاع چه‌طور پیش رفته است.»

دکتر اسلیپ که یوان مک‌گرگور، دنی تورِنس و ربکا فرگوسن در آن بازی کرده‌اند، از ۲۴ ژانویه ۲۰۲۰ روی پرده سینماها خواهد رفت.

0
0

نسخه قابل چاپ

پست های مرتبط

از سراسر وب

نظر ها