10:00:01 1400/7/13

آیفون ۱۳ با قیمت شوکه‌کننده به ایران رسیدچند روزی است که خبر ورود گوشی‌های آیفون ۱۳ به بازار دنیا و همچنین ایران داغ شده است و افراد بسیاری به دنبال این کالا هستند و می‌خواهند جزو اولین نفراتی باشند که از این گوشی بسیار قدرتمند استفاده کنند. برای همین موضوع به بازارهای فروش تلفن در تهران مراجعه کردیم تا ببینیم که آیا واقعا این گوشی به بازار ایران هم رسیده است یا خیر؟

در حالی که مدتی از آغاز پیش‌فروش آیفون ۱۳ در آمریکا گذشته است، این گوشی در ویترین مغازه‌های تهران دیده نمی‌شود اما وقتی از فروشندگان جویای این موضوع می‌شویم، گویا این مدل گوشی موجود است و کدهای فعالسازی آن نیز صادر شده است. در رابطه با همین موضوع با چند نفر از فروشندگان گفتگو کردیم که یکی از آنها بیان کرد: اگر کسی خواهان این گوشی باشد، موجود داریم و کد فعالسازی آن هم صادر شده است که می‌توان رجیستری آن را انجام داد.

وقتی از مغازه‌داران پرسیدیم که گوشی‌ها به چه صورت وارد کشور شده‌اند، جواب آنها حمل مسافری تلفن همراه بود.

البته برخی فروشندگان هم مدعی بودند که تعداد کمی در بازار به این محصولات دسترسی دارند و بقیه مدل‌های این گوشی بدون کد رجیستری است و فرد باید خودش هزینه فعالسازی را به شخصی که آن را وارد کرده است بپردازد یا این که منتظر بماند تا شرکتی، هزینه رجیستری آن را پرداخت کند؛ در غیر این صورت بعد از یک ماه عملا بدون استفاده می‌شود.

در این رابطه از همتا هم پیگیر موضوع شدیم که این گونه به ما پاسخ دادند: با توجه به بررسی‌های انجام‌شده، یکشنبه مورخ ۱۱ مهرماه ۱۴۰۰ واردات سری جدید آیفون ۱۳ به ایران آغاز شده است و بر این اساس تاکنون ۹۶۹ عدد از سری جدید آیفون ۱۳ وارد بازار ایران شده است.

از سخنگوی گمرک نیز شیوه ورود این محصولات سری جدید آیفون را جویا شدیم. لطیفی، سخنگوی گمرک، در این خصوص تصریح کرد: تعداد ۹۲۴ تلفن همراه آیفون ۱۳ از رویه مسافری وارد کشور شده است. از این تعداد، ۳۹۶ تلفن همراه از طریق گمرک فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) وارد شده است اما به علت این که یک ماه برای رجیستری فرصت دارند، مشخص نیست که به طور نهایی رجیستری شده باشند یا خیر؟

بر اساس این گزارش قیمت این گوشی‌ها در بازار ایران بسیار شوکه‌کننده و تعجب‌آور است. یکی از این فروشندگان در خصوص قیمت این نوع گوشی گفت: قیمت آیفون‌های سری ۱۳ تقریبا از ۳۸ میلیون تومان شروع می‌شود که آیفون ۱۳ با حافظه ۱۲۸ گیگابایتی است و تا قیمت ۹۰ میلیون تومان هم می‌رسد که برای آیفون ۱۳ پرو مکس با حافظه ۱۰۰۰ گیگابایتی است.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها