12:13:29 1398/6/6

آغاز قدیمی ترین جشنواره سینمایی جهان / شیرطلایی به کدام فیلم می رسد؟هفتاد و ششمین دوره جشنواره ونیز از امروز (6 شهریور ماه) آغاز به کار می‌کند و فیلم «متری شش و نیم» نماینده سینمای ایران در بخش افق‌های این رویداد سینمایی خواهد بود.

ونیز به عنوان قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی جهان، آغاز هفتاد و ششمین دوره خود را جشن می‌گیرد.

«حقیقت» جشنواره را افتتاح می‌کند

جدیدترین ساخته «هیرکازو کورئیدا»کارگردان مطرح ژاپنی آغازگر هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز خواهد بود. این کارگردان ژاپنی که سال گذشته با فیلم «دزدان فروشگاه»توانست نخل طلای کن را از آن خود کند، با فیلم جدیدش با بازی دو چهره نامدار یعنی «ژولیت بینوش» و «کترین دنوو» در کنار «اتان هاوک» این بار قدم به جشنواره ونیز خواهد گذاشت.

شیر طلایی به کدام فیلم می رسد؟

۲۱ فیلم منتخب در بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز برای کسب جایزه اصلی یعنی شیر طلایی بهترین فیلم شانس خود را محک می‌زنند. «جوکر» به کارگردانی «تاد فیلیپس» با بازی «خواکین فینیکس» در نقش اصلی، «به سوی ستارگان» ساخته «جیمز گری» و با حضور «برد پیت»، «رختشورخانه» جدیدترین فیلم «استیون سودربرگ» با نقش‌آفرینی «مریل استریپ»، «گری اولدمن»و «آنتونیو باندراس»،‌ «حقیقت» به کارگردانی» هیروکازو کورئیدا»، «شبکه زنبور» به کارگردانی «اولیویه آسایاس» و  «یک افسر و یک پلیس» (من متهم می‌کنم) ساخته «رومن پولانسکی» از مهم‌ترین فیلم‌های امسال بخش رقابتی هستند.

امسال «لوکرسیا مارتل» کارگردان زن آرژانتینی به عنوان رئیس هیات داوران بخش رقابتی هفتاد و ششمین دوره جشنواره فیلم ونیز معرفی شده است.

«متری شش و نیم» نماینده سینمای ایران در بخش افق‌ها

پس از غیبت سینمای ایران در چند جشنواره مطرح همانند کن و برلین، جشنواره ونیز ۲۰۱۹ میزبان فیلم ایرانی «متری شش و نیم» به کارگرانی سعید روستایی در بخش افق‌هاست. این یکصدمین اثر سینمایی ایران است که در قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی جهان به نمایش گذاشته می‌شود.

اعطای شیر طلای افتخاری به «پدرو آلمادوار» و «جولی اندروز»

«پدرو آلمادوار» کارگردان مطرح سینمای اسپانیا و «جولی اندروز» بازیگر انگلیسی جایزه شیر طلای یک عمر دستاورد سینمایی از سوی جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۹ دریافت می‌کنند تا به فهرست سینماگران بزرگ دریافت‌کننده این جایزه اضافه شود.

پایان جشنواره با «ارتداد پرتقال سوخته»

«ارتداد پرتقال سوخته» که یک فیلم ایتالیایی - آمریکایی به کارگردانی «جوزپه کاپوتوندی» است به عنوان فیلم اختتامیه جشنواره ونیز به نمایش گذاشته می‌شود.

داستان این تریلر نئونوآر در حال و هوای امروز ایتالیا روی می‌دهد و درباره یک دلال آثار هنری جاه طلب است که قصد دارد یک نقاشی کمیاب اثر یکی از مرموزترین نقاشان جهان را به سرقت ببرد اما در ادامه نقشه‌های او از کنترل خارج می‌شود.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها