16:16:20 1398/7/16

هواداران در ایران اصلاً صبور نيستند

آرفی: اگر کالدرون برود مربی بعدی نتیجه می گیرد؟اشپیتیم آرفی نام یکی از بازیکنان قدیمی و البته خارجی پرسپولیس و پیام مشهد است.

به گزارش نوداد نیوز، آرفی که اهل آلمان است پی از سالها بازی در فوتبال ایران حالا با تسلط به زبان فارسی در خصوص دیدار پرسپولیس برابر شهرخوردو که خودش سابقه بازی در هر دو تیم را دارد می گوید: خيلي بد شد که بازی را باختیم.پرسپولیس در این دیدار خیلی بدشانس بود و من دلم برايش سوخت. نمي گويم تقصير این باخت گردن كالدرون است چون او تازه آمده و نمي تواند همه كارها را خودش انجام دهد.پرسپولیس خوب بازی کرد و بايد صبر كرد تا تيم نتيجه بگيرد.

وی ادامه می دهد: نمی دانم چه مدت باید صبر کرد اما این را می دانم که با 3 ماه كار نبايد در مورد عملكرد يك مربي صحبت كرد. در فوتبال ايران هيچكس صبر و حوصله ندارد. تا يك مربي دو بازي را مي بازد، همه مي گويند مربي بدي است و بايد برود اما در هيچ جاي دنيا من نديدم يك مربي 3 ماه كار كند و بركنارش كنند. من قبول دارم پرسپوليس 3 قهرماني آورده و ابزار لازم براي قهرماني چهارم را دارد اما كالدرون هم بد كار نكرده.باید همه جوانب را برای کار در نظر بگیریم.خيلي از باشگاه هاي بزرگ دچار مشكل مي شوند اما راه حل مشكل اين نيست كه مديران و مربيان را بركنار كنيم.در فوتبال هيچ تضميني وجود ندارد. من مي گويم كالدرون باز هم بماند، وقتي مطمئن شدند ايده هاي او به درد پرسپوليس نمي خورد،بركنار شود.اگر الان برود، چه تضميني مي دهند كه مربي بعدي نتيجه بگيرد؟

وی افزود: من در پرسپوليس بازي كردم و روزهاي زيادي داشتم. آن زمان تيم ما ناموفق بود.دوران برانكو همه چيز متفاوت شد.او همه ركوردها را شكست و مثل گوارديولا در بارسلونا يا فرگوسن در منچستريونايتد در پرسپوليس نتيجه گرفت. آن دوران تمام شده، برانكو رفته و به این زودی بر نمی گردد. ديگر نمي توان حتي به ديروز برگشت و هواداران نبايد انتظار داشته باشند پرسپوليس همان نتايج را بگيرد.هواداران اصلاً صبور نيستند.من در اينستاگرام هم مي بينم هواداران پرسپوليس مي گويند بايد كالدرون برود. یادم می آید دوره ای محسن خليلي مصدوم شد، با فشار هواداران حتي صبر نكردند از مصدوميت برگردد و فورا او را كنار گذاشتند در حالي كه خودش پول بيمارستان و عمل جراحي زانوي پايش را داد و فوتبالش به پايان رسيد.مورد دیگری که باید بگویم این است که من داخل تيم نيستم و نمي دانم چه تمرين هايي براي گلزني دارند اما عليپور يكي از بهترين فوتباليست هاي ايران است.حتي مي توانست امسال لژيونر شود و به كشور ديگري برود.هواداران بايد به عليپور انرژي بدهند.راه ديگري نيست.حتي اگر چند هفته ديگر هم گل نزند، باز هم تنها مهاجم تيم است و بايد حمايت شود.

آرفی در پایان گفت: ايران كشوری تاريخي است.نبايد تصميمات احساسي بگيريد. مردم ايران بايد صبر كنند. در استقلال هم اوضاع همين است. تا قبل از بازي با گل گهر مي گفتند بايد استراماچوني را اخراج كنند چون نتايج خوبي نگرفته در حالي كه او از فرهنگ ديگري به ايران آمده و بايد با شرايط زندگي در تهران آشنا شود. تراكتور هم اينطور بود و گفتند چرا دنيزلي فقط با يك گل تيم هاي حريف را شكست مي دهد؟ حتي سپاهان كه در يك بازي مساوي كرد، همين وضعيت را داشت. اگر صبر كنيد،وضعيت تيم ها و فوتبال ايران بهتر مي شود.

0
0

نسخه قابل چاپ

از سراسر وب

نظر ها